O MNIE

Rozgość się – odwiedziłeś Millennialsa. W tego typu stronach „O mnie” blogerzy podają swoje imię lub ujawniają swoją tożsamość. Niestety, ze mną musi być inaczej i mam do tego poważny powód. Dlaczego? Wyjaśniłem to tutaj :

Jestem młodym, żonatym, ekstrawertycznym ziemianinem. Kocham podróże, ludzi, zwierzęta i wszystko co daję mi energię do życia. Zarabiam na życie gotując. W wolnych chwilach uprawiam sport, rozmyślam nad przyszłością ludzkości, wyrzucam złość pisząc o trudnych rzeczach.

Wychowałem się w rodzinie Świadków Jehowy co znacznie utrudniło mi życie dziecka, nastolatka jak i dorosłego człowieka. Oficjalnie wciąż jestem Świadkiem Jehowy, ale mentalnie mocno odbiegłem od tego czego uczyli mnie rodzice. Z bólem obserwuję jak stopniowo oddala się ode mnie moja rodzina i bliscy znajomi tylko dlatego, że inaczej odbieram rzeczywistość mnie otaczającą. Z racji tego, że nie zostałem wykluczony ani nie odłączyłem się od społeczności Świadków Jehowy(jeszcze) mam szanse pomóc komuś ze swoich bliskich zrozumieć, że życie i świat wcale nie jest taki zły, a „odstępcy”(tak nazywają Świadkowie ludzi, którzy byli Świadkami a teraz myślą inaczej) w rzeczywistości są ciepłymi ludźmi, którzy pragną ŻYĆ i BYĆ WOLNI. Z pewnością zostanę w niedługim czasie zdemaskowany i moja rodzina jak i znajomi zerwą ze mną kontakt. Mam nadzieję, że moja historia utrwalona w cyfrowym świecie pomoże komuś!

Dlaczego autarkia? Co znajdziesz na tym blogu?

Blog o Świadkach Jehowy

Całe życie słyszałem, że TEGO nie wolno, że TAMTEGO nie wolno, że TO jest złe, a to a tamto sramto eh(znowu się wkurzyłem). Właśnie tak wygląda życie młodego człowieka wychowanego w rodzinie Świadków Jehowy. Tak mi zabraniali wszystkiego aż celem mojego życia stała się autarkia czyli bycie wolną, niezależną jednostką mająca decydujący wpływ na całe swoje życie i system wartości. Na tym blogu chcę przedstawić swoją walkę o wolność. Swoje przeżycia związane z dorastaniem w rodzinie Świadków Jehowy i różne inne tematy związane z tą organizacją. Moje odejście z tej społeczności zbliża się wielkimi krokami i postaram się Wam to na różne sposoby (audio,video) pokazać jak wygląda proces wyrzucania zbuntowanej jednostki ze społeczności Świadków Jehowy.

Blog o emigracji

Walka o wolność zmusiła mnie do emigracji. Z tego powodu chcę na tym blogu przedstawić jak wygląda życie w Niemczech, dać praktyczne porady jak wyemigrować nie pakując się w problemy.

Blog kulinarny

Z racji tego, że jestem kucharzem znajdziesz tutaj informacje o moim podejściu do kuchni i zdobytym doświadczeniu. Znajdziesz tu też różne przepisy prosto z niemieckiej kuchni. Nie zabraknie również różnych trików, które stosują kucharze by gotować szybciej, sprawniej, a przede wszystkim smakowicie

Blog o futurologii

Każdemu chyba zdarzyło się próbować przewidzieć przyszłość. Ze mną nie jest inaczej. Futurologia, to moje wielkie hobby. Poświęcam dużo czasu na analizie przemian zachodzących na świecie. Przemiany technologiczne, gospodarcze, społeczne, kulturalne czy przemiany środowiska przyrodniczego, to tematy bardzo na czasie i mocno wiążą się z naszą wolnością. Jeśli interesuję Cię spojrzenie na te sprawy przedstawiciela pokolenia Y, to jesteś w dobrym miejscu.

Blog o podróżach

Najbardziej czuję się wolny podróżując. Każdy ma inne podejście do podróży. Ja w podróżach najbardziej kocham po prostu poznawanie czegoś po raz pierwszy. Poznawanie innych kultur, ludzi, zwyczajów czy architektury. Nie ma miejsca, którego nie chciałbym zwiedzić. W swoim życiu chce zobaczyć jak najwięcej i to co już zobaczyłem chcę utrwalić na tym blogu.